Dodano: 02.11.2022
2 min.

ACERO. Firma z Mielca dopłaci do Twojego odszkodowania!

Likwidacja szkody przez specjalistów z Mieleckiej firmy - Acero.

Miałeś stłuczkę? Wypadek? Ktoś porysował na parkingu Twój samochód? Wypłacone odszkodowanie z pewnością zostało zaniżone przez Ubezpieczyciela. W końcu, tak dzieje się w większości przypadków. By uzyskać pomoc w takiej sytuacji możesz zgłosić się do Acero – mieleckiej firmy, która zajmuje się dopłatami do zaniżonych odszkodowań. W artykule wyjaśniamy jak wygląda ten proces. 

Szkoda komunikacyjna - i co później?

Zazwyczaj gdy jesteśmy poszkodowani w drogowej kolizji lub parkingowej stłuczce samodzielnie zgłaszamy szkodę. Po wycenie likwidatora i otrzymaniu finansowego odszkodowania naprawiamy pojazd w zaprzyjaźnionym warsztacie. Sytuacja wydaje się prosta, jednak najczęściej to fikcja. Nie będąc świadomym skali zaniżeń odszkodowań tracimy realne pieniądze, nawet do kilku tysięcy złotych.

Zaniżone odszkodowanie? Pomóc Ci może firma Acero!

Blisko 100% odszkodowań jest zaniżanych!

Jak wynika ze statystyk Urzędu Ochrony Praw Konkurencji i Konsumenta, w 2019 roku ponad 96% odszkodowań wypłaconych z OC sprawcy zostało zaniżonych. Te dane wydają się wręcz nierealne i pokazują skalę takich praktyk, które stosują wszystkie firmy ubezpieczeniowe. Teraz uświadommy sobie: jeśli mieliśmy szkodę na pojeździe – można z pewnością powiedzieć – nie dostaliśmy wszystkich należnych pieniędzy. Nawet jeśli naprawiliśmy samochód z wypłaconych środków, nadal mamy prawo dochodzić pozostałej kwoty – do 3 lat od daty powstania szkody. Niestety nie każdy ma czas i wolne środki, by rozpoczynać batalię z ubezpieczeniowymi korporacjami, które mają do dyspozycji specjalne grupy prawników i dedykowanych przedstawicieli.

Porozmawiaj z nami!

Jak firmy ubezpieczeniowe zaniżają wyceny?

Podstawą wypłaty finansowego odszkodowania jest kosztorys naprawy, i to tam znajdziemy najwięcej „trików”, które stosują Ubezpieczyciele, by zaniżyć Twoją wypłatę. Jak dokładne to wygląda? W wyliczeniu rzeczoznawca z ramienia Towarzystwa bierze pod uwagę ceny części zamiennych, nawet jeśli Twój samochód był serwisowany na oryginalnych elementach. Koszt naprawy to kolejny sposób tych firm – tworzą wycenę na podstawie mniejszej ilości roboczogodzin niż w rzeczywistości potrzebuje warsztat, by naprawić uszkodzenie. Stawka za godzinę pracy mechanika przedstawiona w kosztorysie nijak ma się do rynkowej rzeczywistości.

Ponowne oględziny, zlecone przez specjalistów z firmy Acero.

Co jeszcze wpływa na zaniżoną wycenę?

Ważnym elementem, który wpływa na zaniżoną wycenę jest koszt lakierowania. Ubezpieczyciele stosują tzw.  współczynnik odchylenia materiału lakierniczego. W praktyce: rzeczoznawca z ramienia towarzystwa sugeruje, by użyć tylko 60% normalnej warstwy lakieru. Dodatkowo w wycenie znajdziemy najczęściej tylko koszt lakieru, podczas gdy musimy zapłacić za oczyszczenie karoserii samochodu i polerowanie czy szpachlowanie. Czasami wskutek wypadku lub kolizji dochodzi do uszczerbku na zdrowiu. Ale firmy ubezpieczeniowe również w tym przypadku przechodzą wobec tego faktu obojętnie.  Powyższe przykłady brzmią jak absurd? Niestety to brutalna rzeczywistość.

Zgłoś się do Nas!

Co zrobić, by odzyskać niewypłacone pieniądze?

Masz dwie ścieżki działania do wyboru. Możesz samodzielnie zamówić weryfikację kosztorysu u zewnętrznego rzeczoznawcy, wynająć prawnika i dochodzić swoich racji przed sądem w starciu z ubezpieczeniową korporacją. Taki proces zazwyczaj trwa od kilku do nawet kilkunastu miesięcy. Oczywiście koszty procesowe i adwokackie są po Twojej stronie. Jeśli przegrasz proces – dodatkowo opłacasz koszty sądowe strony przeciwnej.  Jak widać samodzielne działania to porywanie się z motyką na słońce. I właśnie na to liczą Towarzystwa Ubezpieczeniowe. Zależy im byś przestraszył się zawiłości procesu oraz wysokich kosztów – i odpuścił walkę o należne pieniądze. Oczywiście istnieje też alternatywa. 

Odzyskanie należności dzięki firmie Acero.

Odzyskanie pieniędzy dzięki Acero

W odzyskaniu niewypłaconych pieniędzy pomoże mielecka firma Acero. Od razu warto podkreślić: podejmując współpracę z Acero NIE PONOSISZ ŻADNYCH kosztów wstępnych. Po bezpłatnym zweryfikowaniu kosztorysu Acero zapewni dopłatę. Od tej pory specjaliści Acero zajmują się formalnościami i zadbają o wszystkie aspekty prawne Twojej sprawy.  Pełne ryzyko przechodzi na Acero, a Ty bez utraty czasu i nerwów otrzymujesz adekwatną dopłatę.

Skontaktuj się z Acero!

Jak zgłosić się do Acero?

Jeśli jesteś osobą poszkodowaną w kolizji, wypadku lub Twój samochód został porysowany na parkingu – skontaktuj się z mielecką firmą Acero. Specjaliści przyjrzą się Twojej sprawie i zaproponują odpowiednią dopłatę. Acero aktywnie działa w sieci. Możesz więc wypełnić krótki formularz kontaktowy, a Acero skontaktuje się z Tobą, by porozmawiać i odpowiedzieć na wszystkie pytania. Pamiętaj, weryfikacja Twojego kosztorysu jest bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Z Acero możesz tylko zyskać. W grę wchodzą naprawdę duże pieniądze.

Twoje odszkodowanie jest zaniżone?

Zgłoś się do Acero!

Przesuń w prawo aby wysłać
Oceń artykuł
0.0 / 5
liczba głosów: 0
Ikona - wiadomość do specjalistów z firmy Acero.
Wypełnij formularz
Wyślij wiadomość
Ikona - kontakt telefoniczny do specjalistów z firmy Acero,
Porozmawiaj ze specjalistą
Zadzwoń do nas
Ikona - lokalizacja biura Acero.
Odwiedź nasze biuro
Przejdź do mapy