Samochody zastępcze

Samochód zastępczy z OC sprawcy przysługuje osobom poszkodowanym w wypadkach, stłuczkach czy kolizjach parkingowych. Jeśli zgodnie z przepisami ruchu drogowego, uszkodzenia Twojego pojazdu eliminują go z użytkowania, zapewnimy Ci auto na czas naprawy Twojego samochodu. 

Auta zastępcze Acero Odszkodowania.

Jakie samochody zastępcze otrzymasz w Acero?

W ACERO stawiamy na bezpieczeństwo i wygodę. Uszkodzenie samochodu nie może Cię ograniczać, dlatego w naszej flocie samochodów zastępczych znajdziesz m.in modele:

  • Toyota Yaris
  • Toyota Corolla
  • Toyota C-HR
Skontaktuj się z nami!

Komu przysługuje auto zastępcze?

Samochody zastępcze z Acero możesz BEZPŁATNIE użytkować w kilku przypadkach. Przede wszystkim wtedy, gdy pojazd, którym się poruszasz zostanie uszkodzony przez innego kierowcę i nie naddaje się do dalszej jazdy. Warto tu zaznaczyć, że przeciwwskazaniem do jazdy są nie tylko poważne szkody, ale także rozbita lampa czy pęknięta szyba przednia. W takich przypadkach auto zastępcze przysługuje Ci z OC sprawcy. Natomiast jeśli chodzi o sytuacje, gdy samodzielnie uszkodzisz auto - pojazd zastępczy przysługuje Ci z AC.  Niemniej, przy Autocasco sprawa jest bardziej skomplikowana. Wszystko zależy bowiem od tego, jakie zapisy zostały zawarte w umowie.

Klientka firmy Acero w samochodzie zastępczym.

Kilka słów o autach zastępczych

Jeszcze do 2011 roku otrzymanie auta zastępczego było sporym wyzwaniem. Towarzystwa Ubezpieczeniowe unikały odpowiedzialności i bardzo rzadko pokrywały koszty wynajmu auta. Na szczęście sytuacja ta diametralnie się zmieniła - obecnie praktycznie każdy poszkodowany w kolizji czy wypadku może starać się o tymczasowy pojazd. W artykule wyjaśniamy, kiedy i komu on przysługuje, a także przedstawiamy ofertę firmy Acero w zakresie udostępniania samochodów zastępczych i likwidacji szkód komunikacyjnych. 

Skontaktuj się z nami!

 

Czy za samochód zastępczy trzeba płacić?

Nie. Jako osoba poszkodowana nie musisz martwić się o kwestie finansowe. Koszty wynajmu samochodu zastępczego ponosi Towarzystwo Ubezpieczeniowe. Jedyne o co musisz się zatroszczyć to paliwo i opłaty związane np. z parkowaniem pojazdu w płatnych miejscach. Oznacza to więc, że w przypadku wystąpienia szkody bez Twojej winy, przysługuje Ci bezpłatny samochód zastępczy z OC sprawcy. Podobnie jest w przypadku szkody z AC. Wówczas, samochód zastępczy na czas likwidacji opłacany jest przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe.

Samochód zastępczy z OC sprawcy

Otrzymać samochód zastępczy z OC sprawcy możesz zarówno wtedy, gdy dojdzie do szkody częściowej, jak i szkody całkowitej. Poniżej dokładnie wyjaśniliśmy jak to wygląda w poszczególnych przypadkach. 

Szkoda częściowa a auto zastępcze
Szkoda całkowita a samochód tymczasowy

Samochód zastępczy z AC

Zasady co do auta zastępczego z AC są nieco inaczej regulowane i określane przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe w OWU. Wszystko zależy więc od tego, jakie mają zasady np. w przypadku szkody całkowitej i konieczności nabycia nowego pojazdu czy naprawy pojazdu. Przykładowo, w Towarzystwie InterRisk auto zastępcze oferowane jest tylko wtedy, gdy naprawa ubezpieczonego samochodu odbywa się w warsztacie należącym do sieci partnerskiej tej firmy.

Klientka firmy Acero, która otrzymała samochód zastępczy.

Jaki samochód zastępczy na czas naprawy?

Pojazd zastępczy musi być podobnej lub niższej klasy co samochód, z którego korzystałeś dotychczas. Nie ma możliwości otrzymania auta zastępczego wyższej klasy. W praktyce oznacza to, że jeśli użytkowałeś niewielkie auto miejskie typu Fiat Seicento czy Citroen C1 to nie możesz liczyć na luksusowe auto klasy premium. Wówczas będzie przysługiwał Ci podobny pod względem parametrów model. Zasada ta obowiązuje zarówno w przypadku osób, używających na co dzień samochodów osobowych, jak i tych, którzy mają samochody ciężarowe. 

Skontaktuj się z nami!

Auto wynajem - zasady

Wynajmując auto zastępcze warto znać podstawowe zasady. Dotyczą one przede kosztów wynajmu samochodu. Jeśli więc Tobie przysługuje samochód zastępczy zapoznaj się ze stawkami jakie za wynajem wypożyczalnia samochodowa może sobie zażyczyć. Jeśli nie będą one zgodne z cennikiem Towarzystwa Ubezpieczeniowego, koszty dodatkowe związane z wypożyczeniem auta zastępczego będziesz musiał pokryć z własnej kieszeni. Z jakimi zasadami możesz się jeszcze spotkać?

Wpłata kaucji
Wyjazdy zagraniczne
Limit kilometrów

Wynajem auta - co jeszcze jest ważne?

Wybierając auto zastępcze pamiętaj, by dokładnie poznać firmę, która udostępnia Ci pojazd. Najlepiej byś postawił na firmę specjalizującą się w tej sprawie - na przykład na Acero. Dzięki temu będziesz mieć gwarację, że ubezpieczyciel sprawcy pokryje koszty wynajmu zastępczego pojazdu z OC sprawcy kolizji. A dodatkowo, specjaliści z Acero dokładnie wytłumaczą Ci jak powinno wyglądać użytkowanie auta zastępczego i wyjaśnią zasady zwrotu auta zastępczego. Szybko, komfortowo, na jasnych zasadach

Kobieta otrzymała samochód zastępczy w Acero z Mielca.

Acero - auta zastępcze i likwidacja szkód 

W Acero zajmujemy się organizacją samochodów zastępczych dla osób poszkodowanych w kolizjach, wypadkach i innych niekorzystnych zdarzeniach. Posiadamy zarówno starsze, niższej klasy modele - jak na przykład auto zastępcze peugeot, auto zastępcze ford - jak i nowoczesne, hybrydowe modele. Co ważne, staramy się dostarczyć auto zastępcze najszybciej jak się da - zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że auto poszkodowanego nie naddaje się do jazdy. 

Skontaktuj się z nami!

Najważniejsze pytania

Kto pokrywa koszty eksploatacyjne samochodu zastępczego?
Kiedy nie otrzymam pojazdu zastępczego?
Jakie przepisy regulują kwestię samochodów zastępczych?
Ikona - wiadomość do specjalistów z firmy Acero.
Wypełnij formularz
Wyślij wiadomość
Ikona - kontakt telefoniczny do specjalistów z firmy Acero,
Porozmawiaj ze specjalistą
Zadzwoń do nas
Ikona - lokalizacja biura Acero.
Odwiedź nasze biuro
Przejdź do mapy