Szkoda osobowa

zgłoszona z pomocą Acero

Odszkodowanie za szkodę osobową.

Miałeś wypadek w pracy? A może ucierpiałeś w zdarzeniu drogowym? Niezależnie od tego, co się wydarzyło - możesz liczyć na Acero. Pomożemy w zgłoszeniu i likwidacji szkody osobowej.

Specjalistka z Acero pomaga osobie poszkodowanej w wypadku, Dzięki niej mężczyzna otrzyma odszkodowanie i rentę.

Szkoda osobowa? Pomożemy Ci!

Sprawy dotyczące szkód osobowych w wielu przypadkach są skomplikowane, a ich zgłoszenie wymaga zagłębienia się w aspekty prawne. Trudno więc wyobrazić sobie, że likwidacja szkody mogłaby być w kompetencjach osoby poszkodowanej. Oczywiście - nic nie stoi na przeszkodzie, by samodzielnie dochodzić swoich praw. Niemniej, z naszego doświadczenia wiemy, że już sama szkoda i cierpienie z nią związane to stresujące przeżycie. Dlatego warto skupić się na powrocie do zdrowia, a likwidację szkody osobowej powierzyć specjalistom z Acero. Pomożemy Ci i przeprowadzimy przez cały proces.

Skontaktuj się z nami!

Doznałeś szkody osobowej?

Pomożemy Ci uzyskać odszkodowanie!

Przesuń w prawo aby wysłać

 

Najczęstsze rodzaje szkód osobowych

Szkody osobowe dzieli się z reguły na te, które dotyczą fizycznego cierpienia osoby poszkodowanej (np. złamanie ręki) i na te związane z cierpieniem psychicznym (depresja, zaburzenia lękowe). Niemniej, w Acero najczęściej spotykamy się z następującymi sytuacjami:

  • udział w wypadku samochodowym, 
  • kontuzja dziecka podczas zajęć wychowania fizycznego w szkole, 
  • wypadek przy pracy (np. upadek z wysokości),
  • pogryzienie przez psa, 
  • zatrucie się jedzeniem, serwowanym w restauracji. 
Proces likwidacji szkody osobowej przeprowadzony przez specjalistów z firmy Acero.

Likwidacja szkody osobowej - krok po kroku 

Uszkodzenie ciała czy szkoda psychiczna wiążą się nie tylko z cierpieniem, ale także z koniecznością podjęcia kosztownego leczenia. Dlatego warto zadbać o sprawiedliwą wysokość odszkodowania. Zgłaszając się do Acero, każda poszkodowana osoba może powierzyć kwestię likwidacji szkody, specjalistom. Na samym początku przeprowadzimy rozmowę, później poprosimy o dostarczenie wymaganych dokumentów, zgłosimy zdarzenie do odpowiedniego Towarzystwa Ubezpieczeniowego i będziemy sprawdzać czy rekompensata wystarczy na pokrycie kosztów spowodowanych wypadkiem. 

Zgłoś szkodę z pomocą Acero

Rozmowa ze specjalistą ds. likwidacji szkód 

Tuż po wystąpieniu szkody, trudno jest z dystansem spojrzeć na doznaną krzywdę i samodzielnie ocenić jak duże straty zostały poniesione w wyniku szkody osobowej. Dlatego, w Acero staramy się jak najdokładniej poznać Twoją sytuację. Nasi specjaliści na początku porozmawiają z Tobą na temat zaistniałeś sytuacji, zapytają o okoliczności zdarzenia, spróbują dowiedzieć się, jak bardzo ta sytuacja przełożyła się na Twoje życie. Uświadomią Cię też, czy w opisanym przez Ciebie przypadku należy się zadośćuczynienie pieniężne, renta uzupełniająca itd. 

Kompletowanie dokumentów do zgłoszenia szkody

Oczywście, by uzyskać zadośćuczynienie pieniężne trzeba najpierw dostarczyć Ubezpieczycielowi dokumenty, pomocne w oszacowaniu wysokości odszkodowania. W Acero wspieramy osobę, która doznała szkody - dokładnie wyjaśniamy jakie pisma są potrzebne i pomagamy w ich skompletowaniu. Poniżej jednak opisaliśmy, które z dokumentów najczęściej są wymagane przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe.

Najczęściej wymagane dokumenty do zgłoszenia szkody na osobie
Specjalista z Acero weryfikuje wysokość odszkodowania dla poszkodowanego.

Jakie można uzyskać odszkodowanie?

Każda sytuacja jest inna, zatem trzeba ją bardzo indywidualnie rozpatrywać. Oznacza to też, że po doznaniu szkody osobowej przysługuje adekwatne do niej świadczenie. Można wyróżnić co najmniej ich 4 rodzaje:

  • jednorazowe odszkodowanie - ma wyrównać cierpienia fizyczne i psychiczne,
  • zwrot utraconych zarobków - jeśli w wyniku wypadku osoba przez pewien czas nie była zdolna do pracy,
  • zwrot kosztów leczenia - wizyt lekarskich, zakupu środków medycznych,
  • renta na zwiększone potrzeby. 
Skontaktuj się z nami!

Weryfikacja wysokości zadośćuczynienia i rekompensaty 

Otrzymane odszkodowanie należy dokładnie sprawdzić i zastanowić się czy kwota zaproponowana przez Ubezpieczyciela pokrywa wszystkie utracone korzyści,  a także czy jej wysokość pozwala na powrót do stanu zdrowia sprzed wypadku. W Acero bardzo dokładnie sprawdzamy wycenę zaproponowaną przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe i w razie potrzeby piszemy odwołanie od decyzji lub - wchodzimy na drogę sądową. Od początku do końca jesteśmy po stronie Klienta i zależy nam, by krzywda spowodowana szkodą była sprawiedliwie oszacowana. 

Dlaczego warto postawić na Acero?

Już samo uczestnictwo w nieszczęśliwym zdarzeniu generuje dużo stresu. Zamiast więc jeszcze dodatkowo zagłębiać się w aspekty prawne i stresować czy na pewno Ubezpieczyciel tytułem zadośćuczynienia wypłaci stosowną kwotę, można skupić się na sobie, a likwidację szkód powierzyć Acero. Pracują tu wykwalifikowane osoby, które w razie potrzeby mogą sięgnąć po wsparcie Kancelarii Adwokackiej Augustyn Adwokaci. W czasie, kiedy specjaliści będą starać się o sprawiedliwą sumę finansową dla Ciebie, Ty będziesz mógł skupić się na dalszym leczeniu i rehabilitacji. Zapraszamy do kontaktu z nami!

 

Najważniejsze pytania:

Jaki czas na wypłatę odszkodowania ma Ubezpieczyciel?
Jak długo o momentu wypadku mogę starać się o zwrot kosztów leczenia?
Czy uzyskanie notatki policyjnej jest płatne?
Ikona - wiadomość do specjalistów z firmy Acero.
Wypełnij formularz
Wyślij wiadomość
Ikona - kontakt telefoniczny do specjalistów z firmy Acero,
Porozmawiaj ze specjalistą
Zadzwoń do nas
Ikona - lokalizacja biura Acero.
Odwiedź nasze biuro
Przejdź do mapy