Szkoda majątkowa

zgłoszona z pomocą Acero

Twoje mieszkanie zostało zalane? Pod Twoją nieobecność ktoś włamał się i okradł Twoje mienie? Niezależnie od tego, co się wydarzyło - możesz liczyć na Acero. Pomożemy w likwidacji szkody majątkowej. 

Zalane mieszkanie - szkodę majątkową zlikwidują specjaliści z Acero.

Szkoda majątkowa? Pomożemy Ci!

Wystąpieniu szkody majątkowej towarzyszą negatywne, czasem wręcz traumatyczne uczucia. Dodatkowo, poszkodowanemu, który właśnie stracił znaczną część majątkowych dóbr, trudno oddzielić emocje od logicznych argumentów. Właśnie dlatego znacznie lepszym pomysłem niż samodzielna likwidacja szkód jest powierzenie tego zadania specjalistom z Acero. Od A do Z przeprowadzimy proces likwidacji i zadbamy o to, by wysokość odszkodowania była w pełni wystarczająca na pokrycie strat. Skontaktuj się z nami i opisz swoją sytuację - chętnie Ci pomożemy. 

Zgłoś szkodę majątkową!

Miałeś szkodę majątkową? 

Pomożemy Ci w jej likwidacji!

Przesuń w prawo aby wysłać

Najczęstsze rodzaje szkody majątkowej

Jedne z najczęściej występujących szkód to te majątkowe, czyli wyrażane w pieniądzu. Mogą one dotyczyć zarówno fizycznej rzeczy jak np. mieszkanie, samochód itd. jak i utraconych korzyści np. zniszczenie laptopa, skutkujące przerwą w pracy. Oczywiście, każda sytuacja jest inna, ale najczęściej w Acero spotykamy się z następującymi sytuacjami:

  • zalanie mieszkania, 
  • umyślne zniszczenie mienia przez inną osobę, 
  • uszkodzenie konstrukcji domu wskutek niekorzystnych warunków atmosferycznych,
  • kradzież cennych przedmiotów, 
  • katastrofa budowlana. 
Szkoda majątkowa, którą likwidują specjaliści z Acero.

Szkoda materialna i proces jej likwidacji 

Likwidacja szkody majątkowej to czasochłonny, ale za to bardzo poukładany proces. Po jej wystąpieniu, trzeba niezwłocznie powiadomić o tym odpowiednie Towarzystwo Ubezpieczeniowe (zazwyczaj jest na to siedem dni). Następnie, zorganizować oględziny i przedstawić Ubezpieczycielowi dokumenty, które uzasadniają powstanie szkody i są pomocne w ustaleniu jej wysokości. Następnie przychodzi czas na weryfikację wysokości odszkodowania i ewentualne odwołanie, jeśli wartość odszkodowania budzi wątpliwości poszkodowanego. Oczywiście, likwidować szkody nie trzeba samodzielnie. Możemy zrobić to w Twoim imieniu. 

Zgłoś szkodę materialną!

Jakie dokumenty są wymagane do likwidacji szkody?

Do zgłoszenia szkody i rozpoczęcia procesu jej likwidacji Towarzystwo Ubezpieczeniowe potrzebuje kilku ważnych dokumentów. W Acero pomagamy Klientom skompletować niezbędne pisma, a później kontaktujemy się z odpowiednim zakładem ubezpieczeniowym. Poniżej publikujemy short listę dokumentów, które zazwyczaj są potrzebne.

Włamanie się do domu/mieszkania/firmy
Zalanie mieszkania/pożar domu

Oględziny uszkodzonego mienia

Co ważne, w przypadku likwidacji szkody majątkowej konieczne jest także zorganizowanie oględzin. Innymi słowy, ustalenia z rzeczoznawcą terminu spotkania, podczas którego ten sfotografuje i oceni rozmiar szkody. By nasi Klienci nie musieli się martwić o ten aspekt, Acero może ustalić z odpowiednim Towarzystwem Ubezpieczeniowym termin spotkania. Co ważne, do czasu oględzin nie powinieneś - jako poszkodowany - rozpoczynać napraw! Najlepiej, byś uszkodzone przedmioty pozostawił w stanie nienaruszonym.  W przeciwnym razie mogą być duże problemy z ustaleniem wysokości odszkodowania lub nawet z jego wypłaty. Co do zasady, oględziny powinny odbyć się jak najszybciej, do 7 dni od momentu wystąpienia szkody

Sprawiedliwe odszkodowanie dzięki pomocy specjalistów z Acero.

Weryfikacja wypłaconego odszkodowania 

Podobnie jak w przypadku szkody komunikacyjnej czy osobowej, po wypłacie odszkodowania przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe warto dokładnie zweryfikować wysokość rekompensaty. W końcu, w razie zauważenia nieprawidłowości, zawsze można się odwołać się od decyzji, a nawet wstąpić na drogę sądową. Dla wielu osób wizja dochodzenia swoich należności jest bardzo kłopotliwa, ale współpracując z Acero nie trzeba się o to martwić. Wysokość szkody majątkowej zweryfikują nasi specjaliści i w razie potrzeby zawalczą w imieniu Klienta o utracone korzyści. Z nami możesz mieć pewność, że odszkodowanie będzie sprawiedliwe!

Zgłoś szkodę majątkową!

Dlaczego warto postawić na Acero?

Samodzielna likwidacja szkody oczywiście jest możliwa, ale wiąże się z dużą odpowiedzialnością i sporym ryzykiem. Niekiedy poszkodowany nie jest w stanie obiektywnie ocenić jak duża jest wysokość poniesionych szkód. Natomiast w Acero mamy na co dzień do czynienia z takimi sytuacjami i w likwidacji szkody majątkowej mamy kilkulenie doświadczenie. Zawsze stoimy po stronie naszego Klienta, nawet w skomplikowanych sytuacjach. Ponadto, mamy wsparcie prawne (współpracujemy z Kancelarią Adwokacką - Augustyn Adwokaci). Dla osób poszkodowanych oznacza to więc poczucie spokoju i pewność, że naprawienie szkody będzie możliwe, tuż po wypłacie rekompensaty. Gwarantujemy,  że nikt tak jak my nie pilnuje interesów osoby poszkodowanej. Zapraszamy do kontaktu z nami.

Najważniejsze pytania 

W jakiej formie zostanie mi wypłacone odszkodowanie?
Kiedy Ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania?
Ikona - wiadomość do specjalistów z firmy Acero.
Wypełnij formularz
Wyślij wiadomość
Ikona - kontakt telefoniczny do specjalistów z firmy Acero,
Porozmawiaj ze specjalistą
Zadzwoń do nas
Ikona - lokalizacja biura Acero.
Odwiedź nasze biuro
Przejdź do mapy