Windykacja należności

Twój kontrahent zwleka z zapłatą faktury? Nierzetelni płatnicy doprowadzają do zatorów finansowych w Twojej firmie? A może znajomy nie oddał Ci należnej gotówki? Niezależnie od sytuacji, możesz liczyć na Acero. 

Małżeństwo bezskutecznie próbuje odzyskać swoje należności. Pomóc może im jedynie Acero.

Gdy prośby o zwrot gotówki nie działają...

Według statystyk, praktycznie każdy przedsiębiorca był w sytuacji, gdy Klient nie dokonał płatności. Nie inaczej sytuacja przedstawia się u osób fizycznych. Przykład? Szef zwlekający z wpłatą należnego wynagrodzenia czy znajomi, którzy nie oddają pożyczonych pieniędzy. Co prawda, warto spróbować polubownie załatwić sprawę. Jeśli jednak sms-y z prośbą o zwrot gotówki czy rozmowy z dłużnikiem nic nie wnoszą, najlepiej zwrócić się do Acero. Pomożemy w odzyskaniu długu - w większości przypadków bez wchodzenia na drogę sądową.

Pomoc w odzyskaniu długu

Pomożemy Ci odzyskać gotówkę!

Opisz nam swoją sytuację w formularzu. 

Przesuń w prawo aby wysłać
Windykacja należności przez specjalistów z firmy Acero.

Na czym polega windykacja należności?

Windykacja należności to nic innego jak działania, które mają doprowadzić do odzyskania należnych pieniędzy (środków, których dana osoba nam nie zwróciła lub nie zapłaciła). To dosyć delikatna sprawa, dlatego w Acero proces windykacji składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest oczywiście rozmowa na temat zaistniałej sytuacji i pytania o dowody w sprawie. Przykładem może być  korespondencja z dłużnikiem. Dopiero później następuje postępowanie windykacyjne: rozpoczyna się od miękkiej windykacji, a w razie potrzeby dalszego dochodzenia należności - skierowania sprawy do sądu. Poniżej opisujemy każdy z etapów.

Skontaktuj się z nami!

 

Windykacja miękka w praktyce

W Acero stawiamy na postępowanie polubowne i co ciekawe, większość spraw kończy się na tym etapie. Na czym zatem polega windykacja polubowna? Na samym początku, współpracujący z nami adwokat sporządza wezwanie do zapłaty należności. Zazwyczaj wraz z otrzymaniem nakazu zapłaty, dłużnik zdaje sobie sprawę, że sprawa jest poważna, rozpoczął się proces odzyskiwania należności i, że niedostosowania się do próśb może doprowadzić do postępowania egzekucyjnego. Sądowa windykacja długów to etap, którego większość dłużników chce uniknąć. Można więc się spodziewać spłaty długu lub podjęcia rozmowy o rozłożeniu na raty płatności. Niestety, niekiedy zdarza się też, że polubowna windykacja należności nie pomaga. Wówczas, czas na kolejne etapy windykacji.

Windykacja twarda

Jeśli na etapie polubownym nie uda się odzyskać długu - warto zawalczyć o swoje należności. Tym bardziej, że w obecnych czasach windykacja długów jest standardem, bo w czasach postępującej inflacji mało kto pozwoli sobie na utratę gotówki. Na czym więc polega ten proces? Otóż, na tym etapie windykacja długu osoby odbywa się sądowo. Dłużnik dostaje pozew i jest zobowiązany do pojawienia się w sądzie. Oczywiście, zdajemy sobie sprawę z tego, że windykacja sądowa i sama styczność z sądem może być dla poszkodowanego stresująca - dlatego jako Acero możemy pełnić funkcję pełnomocnika. Dzięki temu, Ty jako Klient nie tracisz czasu, a przy okazji masz pewność, że będzie to skuteczna windykacja długów.

Postępowanie sądowe, dotyczące windykacji długów.

Gdy dłużnik milczy - droga postępowania sądowego

Ze względu na to, że postępowanie sądowe jest jednym z poważniejszych działań windykacyjnych, trzeba też liczyć się z nieco dłuższym czasem jego trwania. Zazwyczaj potrzeba około 3-4 tygodni na wydanie prawomocnego wyroku. Proces odzyskania długu zajmuje więc nieco czasu, ale jest to opłacalna opcja. Po uzyskaniu wyroku sądowego, większość dłużników podejmuje próbę podjęcia rozmów, dotyczących windykacji należności. I stara się spłacić wszystkie zaległości. Jeśli zostanie zawarte porozumienie, a dług odzyskany, rola firmy windykacyjnej się kończy. Natomiast, gdy dłużnik nadal nie spłaca długu, koszt ten z majątku dłużnika może zająć się komornik.

Skontaktuj się!

Windykacja komornicza

Etapem zamykającym odzyskiwanie długów jest windykacja komornicza. Ta jednak najczęściej zdarza się w przypadku dużych kwot zobowiązań bądź zobowiązań ciągłych jak np. alimenty.  Jak działa komornik sądowy? Wszystkie poczynania tej osoby są ściśle regulowane przepisami prawa i na samym początku będzie starał się ściągnąć środki z konta dłużnika. Dopiero wtedy, gdy to się nie uda (np. dłużnik ukrywa swój majątek), komornik może zająć wybrany przedmiot - na przykład samochód, sprzęt elektroniczny itd. Dzięki temu może przeprowadzić licytację komorniczą i w taki sposób odzyskać wybraną kwotę finansową. 

Do kiedy można ubiegać się o zwrot należności?

Wiele osób o zwrot należności nie upomina się od razu. Dopiero po pewnym czasie uświadamia sobie, że może skorzystać z pomocy Acero. Na szczęście o zwrot należności można zacząć ubiegać się przez długi czas. Zazwyczaj okres ten wynosi 6 lat, a w przypadku przedsiębiorstw 3 lata o ile przepisy szczególne nie stanowią inaczej. 

Skuteczna windykacja długów Acero.

Z Acero nie musisz martwić się o koszty windykacji

Obawiasz się o koszty postępowania windykacyjnego i z tego powodu chcesz zrezygnować z przysługujących Ci praw? Niepotrzebnie! W Acero rozliczamy się na samym końcu. Oznacza to, że na wstępie nie musisz dysponować gotówką. Dopiero po pozytywnym zakończeniu sprawy i odzyskania należności firma windykacyjna rozlicza się na zasadzie ustalonego wcześniej % od kwoty odzyskanego długu. Zatem - nic nie ryzykujesz, a jedynie możesz zyskać. Tak naszym zdaniem powinna wyglądać profesjonalna windykacja należności

Skontaktuj się z nami!

Skuteczna windykacja - dzięki pomocy Acero

W Acero działamy profesjonalnie i skutecznie. Od początku do końca jesteśmy z naszym Klientem i zawsze stoimy po jego stronie. Dbamy o to, by sprawa windykacji długów przebiegła sprawnie i skutecznie. Płynnie przechodzimy przez kolejne etapy windykacji należności i doprowadzamy sprawę do pozytywnego finału.

Pytania i odpowiedzi

Czy warto samodzielnie próbować odzyskać swój dług?
Dlaczego warto skorzystać z Acero w odzyskaniu należności?
Ikona - wiadomość do specjalistów z firmy Acero.
Wypełnij formularz
Wyślij wiadomość
Ikona - kontakt telefoniczny do specjalistów z firmy Acero,
Porozmawiaj ze specjalistą
Zadzwoń do nas
Ikona - lokalizacja biura Acero.
Odwiedź nasze biuro
Przejdź do mapy